עברית
אנגלית
ערבית
שפות
יְרוּשָׁלַיִם
אזור מגורים
ירושלים
ישוב

ד''ר אינאס דיב

מנהלת אגף החינוך והפדגוגיה בעמותת יד ביד-מרכז החינוך היהודי ערבי
ד"ר דיב הינה בוגרת תואר ראשון משנת 1992 מטעם מכללת אורנים-חיפה, בהוראת אנגלית כשפה זרה. בנוסף, סיימה תואר שני בהצטיינות בשנת 1996 מביה"ס לחינוך באוניברסיטה העברית, במסלול החינוך לשוני . בשנת 2011 סיימה תואר שלישי גם בהצטיינות מאוניברסיטת בר אילן בתחום הפסיכולוגיה החברתית. במחקר הדוקטורט עסקה במידת השפעת החינוך המשותף- (בתי הספר הדו לשונים ) על על תפיסת האחר, על שינוי עמדות ודעות קדומות בקרב ילדים יהודים וערבים מגילאים שונים, ובהשוואה לילדים שלומדים בבתי ספר נפרדים. בשבע השנים האחרונות הקימה את אגף החינוך והפדגוגיה של בתיה"ס הדו לשונים בארץ, וכיום משמשת כמנהלת האגף וכמובילה בתחום זה עם צוותי ההוראה ומנהלי בתי ספר. לפני כן, ניהלה את תחום האנגלית במרכז הפיסג'ה במזרח ירושלים והדריכה מורים בהשתלמויות שונות.
ד"ר דיב פרסמה מספר פרסומים בתחום המחקר בו עסקה, כאשר ב2011 התפרסם מחקר הדוקטורט שלה בכתב העת (JPSP ) הנחשב בארה"ב בתחום הפדגוגי בתי הספר הדו לשונים.
עוד

תחומי התמחות

חינוך דו לשוני ורב תרבותי, הכשרת מורים ופתוח תכניות לימוד בחינוך המשותף, הובלת הערכה ומדידה של תהליכי שינוי בבתיה`ס, הובלת מחקרי פעולה בבתיה`ס.

מה מניע אותי?

מאמינה שדרך חינוך וכבוד לאחר אפשר לגשר על פערים, להכיר בשונה ולקדם עולם שחיי בשלום עם הסביבה.
המלצות